Szybki kontakt:

mgr Sebastian Kruszelnicki - Właściciel

bhp.consulting@interia.pl

bhp@bhp-consulting.biz.pl

tel. +48 665 164 123

Remigiusz Krajniak - Inspektor BHP

Krystek21054@wp.pl

tel. +48 669 641 336

Krzysztof Wąsowicz - Administrator WWW

Cris.Zary@gmail.com

Krzysztof.Wasowicz@bhp-consulting.biz.pl

tel. +48 721 305 172

Większości wypadków można uniknąć!
BHP-Consulting22 kwietnia rozpoczyna się kolejna edycja kampanii społecznej na rzecz przeciwdziałania wypadkom w budownictwie. Spoty radiowe kampanii emitowane będą za pośrednictwem stacji RMF FM. Ponadto inspekcja pracy promuje publikacje, listy kontrolne, materiały wspomagające szkolenia bhp, program prewencyjny dla pracodawców branży budowlanej.

Budownictwo jest branżą, gdzie zagrożenia wypadkowe są szczególnie duże, a skala naruszeń przepisów bhp jest bardzo wysoka. Szczególnie podczas pracy na wysokości inspektorzy pracy stwierdzają najwięcej nieprawidłowości. Najczęściej wynikają one z: szybkiego tempa narzucanego terminami zakończenia inwestycji, nieuwzględniania w harmonogramie robót budowlanych prac zabezpieczających, ignorowania przejściowych zagrożeń, które znikną wraz z zakończeniem danego etapu prac, tolerowania przez kierowników budowy odstępstw od przepisów, zatrudniania osób bez wymaganych kwalifikacji i fachowego przygotowania do wykonywanych zadań, braku lub niewłaściwie przeprowadzonych wstępnych szkoleń bhp w tym instruktażu stanowiskowego
Zadaniem tegorocznej kampanii społecznej PIP jest upowszechnianie wzorca „robotnika-profesjonalisty”, który pracuje fachowo i rzetelnie, ale również bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Stąd też hasło firmujące kampanię: „Szanuj życie! Profesjonaliści pracują bezpiecznie”.

Kampania PIP służy też wyrabianiu u pracowników budów stałych nawyków bezpieczeństwa - stosowania się do procedur bezpieczeństwa, korzystania ze środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, trzeźwości w pracy, reagowania na odstępstwa od obowiązujących wymagań. Ma zachęcać do udziału w szkoleniach, które gwarantować będą przestrzeganie przepisów bhp niezależnie tempa pracy i terminu zakończenia robót.

Kampanię wspierają partnerzy: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Związek Zawodowy „Budowlani”, największe przedsiębiorstwa budowlane – sygnatariusze Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, patroni medialni i inni.
33
fubaaro dnia październik 02 2018 02:39:45
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?